Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Przez co nie masz ochoty na seks?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może w szczególności obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co owocuje obniżonym zainteresowaniem seksem. Niski poziom testosteronu może też skutkować osłabieniem mięśni, uszczupleniem masy kostnej oraz zaburzeniami erekcji. Inne choroby, które potencja mogą powodować niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i kłopoty z sercem. Jeśli cierpisz na któreś z tych schorzeń, spytaj swojego lekarza, jak możesz przeciwdziałać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki na receptę, takie jak Proscar przepisywany w leczeniu prostaty, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed przystąpieniem do zażywania jakichkolwiek leków na receptę, wnikliwie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co wypadałoby wiedzieć o ich działaniu cialis w zelu
jak też o ich skutkach ubocznych.

Styl życia

Spora część ludzi myśli, iż niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyczy starszych mężczyzn. Jednak to nieprawda. Obecnie mnóstwo mężczyzn w wieku 30-40 lat zgłasza problemy z niskim libido. Jedną z przyczyn takiej sytuacji może być nieprawidłowy styl życia lub szkodliwe nawyki, takie jak palenie tytoniu, zła dieta, mało snu i inne podobne okoliczności. Zastanów się nad przemianą stylu życia, zerwij z papierosami, rozpocznij uprawianie sportu oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.